Najpopularniejsze szkolenia

rekomendowane przez ekspertów

OtwarteMultimedialne

Najpopularniejsze szkolenia

rekomendowane przez ekspertów

OtwarteMultimedialne

Najnowsze

Split Payment, Biała Lista Rachunków Bankowych, pakiet zmian uszczelniających oraz nowa matryca stawek VAT – nowe obowiązki i zagrożenia dla Podatników.

Szkolenie ma na celu przede wszystkim przygotowanie Państwa do nadchodzących zmian, tym bardziej, że często będą one wymagały poniesienia dodatkowych wydatków oraz przeprowadzenia modyfikacji techniczno-organizacyjnych, tak aby sprostać nowym zasadom rozliczania podatku VAT, w szczególności płatności na rachunki bankowe ujawnione w rejestrze podatników VAT czynnych oraz zidentyfikowanie faktur objętych obowiązkiem zapłaty przy użyciu mechanizmu podzielonej płatności.

Szkolenia otwarte

Rewolucyjne zmiany w podatku PIT już od października 2019 r.

Zmiana stawki z 18% na 17%, likwidacja PIT dla młodych oraz wyższe koszty pracy.

Zgodnie z projektem zmian ustawy o PIT opracowanym przez Ministerstwo Finansów już od dnia 1 października 2019 roku w życie wejdą przepisy wprowadzające niższą stawkę PIT (17%) i podwyższone koszty uzyskania przychodów. To kolejna zmiana po „uldze dla młodych”, jaka dotknie płatnika podatku PIT.

VAT w obrocie międzynarodowym z uwzględnieniem zmian od 2020 roku Transakcje międzynarodowe i transakcje wewnątrzwspólnotowe w ustawie o VAT.

Rozliczenie transakcji międzynarodowych budzi wiele wątpliwości, w szczególności jeżeli chodzi o transakcje łańcuchowe oraz świadczenie i nabywanie usług w obrocie zagranicznym. W trakcie szkolenia wyjaśnimy Państwu, które z tych transakcji wymagają rejestracji do VAT UE, które należy wykazać w informacjach podsumowujących oraz jaki jest sposób i miejsce opodatkowania tych transakcji.

Raportowanie schematów podatkowych – nowy obowiązek podatników i nie tylko…

Sprawdź, czy Twoja firma objęta jest obowiązkiem raportowania schematów podatkowych? Większość przedsiębiorstw uważa, że schematy podatkowe ich nie dotyczą – w rzeczywistości jest inaczej! Przepisy już obowiązują, a pierwszym terminem granicznym jest koniec czerwca 2019, przy czym część obowiązków może dotknąć podatników już teraz.

Szkolenia multimedialne

Przełomowe zmiany w VAT. Split Payment, Biała Lista Rachunków Bankowych, pakiet zmian uszczelniających oraz nowa matryca VAT.

Druga połowa 2019 roku to okres wielu przełomowych zmian w zakresie podatku VAT. Obowiązkowy Split Payment, biała lista rachunków bankowych czy nowa matryca VAT to tylko niektóre z tematów poruszanych na szkoleniu. Ekspert szczegółowo omawia zakres nowelizacji przepisów, kładąc szczególny nacisk na ich praktyczne stosowanie i wskazując nowe obowiązki podatników. Zwraca uwagę na techniczne aspekty przygotowania się do wdrożenia nowych rozwiązań prawnych oraz na sankcje jakie grożą w przypadku niewłaściwego wypełniania powinności względem organów skarbowych.

Rewolucyjne zmiany w ustawie o PIT. Likwidacja PIT dla młodych, zmiana stawki z 18% na 17% oraz inne obowiązki płatników podatku dochodowego w 2019 roku.

Szkolenie prowadzone przez naszego eksperta wyjaśnia wszelkie wątpliwości związane z przełomowymi zmianami w ustawach podatkowych, które wchodzą w życie od sierpnia i października 2019 roku.

Uchwalone i planowane zmiany w podatku VAT na rok 2019 oraz problematyczne zagadnienia w podatku VAT.

Otrzymujesz praktyczną wiedzę w formie ponad 70-cio minutowego nagrania wideo dostępnego on-line z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Analizujemy najważniejsze zagadnienia związane z uchwalonymi oraz planowanymi w najbliższym czasie zmianami w podatku VAT.

Raportowanie schematów podatkowych – nowy obowiązek podatników i nie tylko…

Szkolenie prowadzone przez naszego eksperta podatkowego określa kogo dotyczą nowe przepisy, wskazuje obowiązki ciążące na podatnikach w zakresie raportowania schematów podatkowych oraz sposoby ich realizacji.

Kontakt

Administratorem Twoich danych osobowych jest IQ2 Górski, Fiedorowicz sp.j. z siedzibą w Łodzi (93-119), ul. Nieszawska 20/26, numer KRS 0000325281. KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.